Polacy na IBIZIE
Porady
Kiedy jechać na Ibizę? Wybierz swój miesiąc!
20 kwietnia 2018
0
, , , , , ,

Witamy w przewodniku po miesiącach na Ibizie!

Zdecydowałeś, że chcesz wybrać się na Ibizę na wakacje ale jaka jest najlepsza pora roku? Różne pory roku są oczywiście lepsze na niektóre święta niż inne. Jakie będą tłumy? Czy zakwaterowanie będzie drogie? Oto nasz poradnik w skrócie …

MAJ

Temperatura powietrza i wody osiąga już ponad 20 stopni, wszystkie leżaki na plażach są pełne, a atmosfera oczekiwania na sezon jest wyczuwalna. Maj oznacza koniec zimy i początek nowego sezonu i jest to fantastyczny czas na zwiedzanie wyspy jeśli chcesz się wyluzować. Bary na plaży są otwarte, a miasta tętnią życiem. Pacha jest już otwarta już w weekendy oraz otwierają się pod koniec miesiąca takie kluby jak Ushuaia, Hi Privilege, Amnesia i inne. Wyjazd w maju, to miłe i spokojne wprowadzenie do lata bez gorączkowego sezonu.

CZERWIEC

Akcja na wyspie zaczyna się rozkręcać zarówno pod względem pogody jak i kalendarza klubowego. Do połowy czerwca wszystkie główne kluby i hotele zaczynają się wypełniać. Rezerwacja zakwaterowania i wynajem samochodu z dużym wyprzedzeniem jest koniecznością! San Antonio i Playa d’en Bossa ożywają, a średni wiek to 20-35 lat. Czerwiec to idealny czas na clubbing, ponieważ na wyspie jest mniej turystów, więc jeszcze jest luźniej na wyspie pod względem tłumu.

LIPIEC

W miarę jak temperatury zaczynają rosnąc aż do 30 stopni. Wszystkie kluby są otwarte, a plaże są zatłoczone ale dzięki całodobowemu życiu nocnemu.  Wyspa jest naprawdę mocno zatłoczona i ciężko o nocleg w dobrej cenie lub wolne auta lub pojazdy do wynajęcia.

SIERPIEŃ

Prawdopodobnie najbardziej szalony miesiąc w roku dla Ibizy! Nie brakuje imprez i muzyka wypełnia gorące powietrze! Jest gorąco… naprawdę cholernie gorąco. Dla niektórych może to być naprawdę ciężkie do zniesienia ale jeśli głównym celem jest clubbing na wyspie, to na pewno da radę! Koniecznie w sierpniu wybierz hotel z basenem! Pamiętaj, aby utrzymać nawodnienie. 

WRZESIEŃ

W tym miesiącu jest na wyspie mniej rodzin i więcej klubowiczów. Pogoda nieco się pogarsza i temperatury wracają do poziomu z maja. Morze jest ciepłe, a na wyspie jest lżejsze powietrze. W przeciwieństwie do lipca i sierpnia osoby przebywające na wyspie mają wyższą średnią wiekową! Łatwiej jest znaleźć miejsce na plaży i ruch staje się znów możliwy do zniesienia! W tym czasie również przebywa duża grupa Polaków z Polski. Grupy te liczą od kilkudziesięciu nawet do 200 osób.

PAŹDZIERNIK

Oficjalne zakończenie sezonu letniego na Ibizie. W październiku większość klubów zamyka się poza Pachą, która przez cały rok pozostaje otwarta przez każdy weekend. Bary na plaży i restauracje są nadal w pełni funkcjonalne, a zobaczysz, że energia na wyspie jest pozytywnie uspokajająca. Ceny na wyspie się zmniejszają. A jeśli pozostaniesz wystarczająco długo, możesz doświadczyć „nieoficjalnego” zamknięcia wyspy w Halloween. W tym miesiącu odbywają się legendarne imprezy zamknięcia Amnesia, Hi, Privilege, Ushuaia!

LISTOPAD – KWIECIEŃ

Prawdopodobnie najspokojniejsze miesiące w roku kiedy pogoda jest bardziej chłodna, a wiele restauracji i klubów jest zamkniętych ponieważ właściciele i pracownicy uciekają z wyspy aby odpocząć po sezonie. Krajobrazy na wyspie są dzikie, drogi są prawie martwe i można wynająć samochód za mniej niż 5 euro za dzień. Airbnb i kilka otwarte hotele są super tanie co sprawia, że ​​poza sezonem można zwiedzić wyspę w przystępnej cenie. Przyjeżdżając w tym miesiącu będziesz miał szansę odkryć surowe i nieskażone piękno wyspy.

Zapraszamy do naszej grupy! Polacy na Ibizie

 

 


O Autorze

Ibizowicz

Miłośnik Ibizy

Powiązane artykuły

/ Może zainteresuje Cię także

Armin Van Buren

Moja ulubiona plaża Ibiza: Armin van Buuren

Witamy w przewodniku po miesiącach na Ibizie! Zde...

Czytaj dalej
Ibiza lotnisko

Transfery z lotniska na Ibizie

Witamy w przewodniku po miesiącach na Ibizie! Zde...

Czytaj dalej
164395323-ibiza-wallpapers

5 powodów dla których warto odwiedzić Ibizę

Witamy w przewodniku po miesiącach na Ibizie! Zde...

Czytaj dalej

There are 0 comments